Manufacturer No:BAT-HLD-002-SMT-TR
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Coin Cell Battery Holders
Description:Coin Cell Battery Holders Bat Holder CR2016 SMT Tape n Reel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Coin Cell Battery Holders |
| RoHS: | Details |
| Product: | Battery Holders |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Brand: | TE Connectivity / Linx Technologies |
| Contact Plating: | Nickel |
| Height: | 2.8 mm |
| Length: | 15.5 mm |
| Number of Contacts: | 2 Contact |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Coin Cell Battery Holders |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Battery |
| Width: | 22.9 mm |
HOT
BX0027
Brand:Bulgin

6318573-4
Brand:TE Connectivity / AMP

009155005541006
Brand:KYOCERA AVX

BAT-HLD-006-SMT
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

009155006741006
Brand:KYOCERA AVX

6339488-1
Brand:TE Connectivity

BAT-HLD-012-SMT
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

5787253-1
Brand:TE Connectivity

ATBATTERY-CASE-2AAA
Brand:Microchip Technology

70ADJ-4-ML0G
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






