Manufacturer No:79573131
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Coin Cell Battery Holders
Description:Coin Cell Battery Holders WA-BCMC Batt Type 2430 SMT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Coin Cell Battery Holders |
| RoHS: | Details |
| Product: | Battery Holders |
| Number of Batteries: | 1 Battery |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Material: | Copper |
| Mounting Style: | PCB |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Height: | 3.55 mm |
| Length: | 25.6 mm |
| Number of Contacts: | 2 |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Coin Cell Battery Holders |
| Series: | WA-BCMC |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Battery |
| Type: | SMD Battery Holder for Battery Type 2430 |
| Width: | 24.5 mm |
| Unit Weight: | 0.057207 oz |
HOT
S8411-45R
Brand:Harwin

BX0027
Brand:Bulgin

1123684-7
Brand:TE Connectivity

SMTU2032-LF.TR
Brand:Renata
79523141
Brand:Wurth Elektronik

009155003741006
Brand:KYOCERA AVX

009155003201006
Brand:KYOCERA AVX

009155003301006
Brand:KYOCERA AVX

70ADJ-4-ML0G
Brand:Bourns

009155004852006
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






