Manufacturer No:79523141
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Coin Cell Battery Holders
Description:Coin Cell Battery Holders WA-BCMC Batt Type 2016/20/25/30 SMT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Coin Cell Battery Holders |
| RoHS: | Details |
| Product: | Battery Holders |
| Number of Batteries: | 1 Battery |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Material: | Copper |
| Mounting Style: | PCB |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Contact Plating: | Nickel |
| Height: | 3.85 mm |
| Length: | 21.1 mm |
| Number of Contacts: | 2 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Coin Cell Battery Holders |
| Series: | WA-BCMC |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Battery |
| Type: | Battery Holder for Battery Type 2016 2020 2025 2032 |
| Width: | 19.8 mm |
| Unit Weight: | 0.042329 oz |
HOT
70ABJ-3-M0E
Brand:Bourns

70AAJ-6-M0
Brand:Bourns

009155003100006
Brand:KYOCERA AVX

5787334-1
Brand:TE Connectivity

009155002301006
Brand:KYOCERA AVX

009155002021016
Brand:KYOCERA AVX

292448-1
Brand:TE Connectivity

70ADJ-3-ML0G
Brand:Bourns

BAT-HLD-001
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

70AAJ-4-M0G
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






