Manufacturer No:10052842-101LF
Manufacturer:Amphenol
Type:High Speed / Modular Connectors
Description:High Speed / Modular Connectors VS AIRMAX VERT RECP 96POS PRESS-FIT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | High Speed / Modular Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Number of Positions: | 96 Position |
| Number of Rows: | 12 Row |
| Pitch: | 2 mm |
| Termination Style: | Press Fit |
| Contact Plating: | Gold |
| Accessory Type: | - |
| Series: | AirMax VS |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Orientation: | Vertical |
| Product Type: | High Speed / Modular Connectors |
| Stack Height: | 12.5 mm |
| other: | 70 |
| Subcategory: | Backplane Connectors |
| Tradename: | Airmax |
| Unit Weight: | 0.241494 oz |
HOT
73983-1001LF
Brand:Amphenol FCI

9311-80025
Brand:Amphenol / SV Microwave

ESW-120-44-T-D
Brand:Samtec

10052824-101LF
Brand:Amphenol FCI

DL2-J/S
Brand:ITT Cannon

86093968813765V1LF
Brand:Amphenol FCI

2367982-1
Brand:TE Connectivity / AMP

ESQ-124-38-G-T
Brand:Samtec

2392557-1
Brand:TE Connectivity / AMP

2392859-1
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






