Manufacturer No:2292937-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Automotive Connectors
Description:Automotive Connectors 2POS1.2X0.6TAB HSG ASSYSLDCOD B
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Automotive Connectors |
| RoHS: | Details |
| Number of Positions: | 2 Position |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Mounting Style: | Cable Mount / Free Hanging |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity |
| Current Rating: | 17.5 A |
| Height: | 18.2 mm |
| Length: | 52.9 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Number of Rows: | 1 Row |
| Product Type: | Automotive Connectors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Automotive Connectors |
| Voltage Rating: | 24 V |
| Width: | 14.8 mm |
HOT
ATM06-6S-SF01
Brand:Amphenol SINE Systems

208035-2062
Brand:Molex

2345390-2
Brand:TE Connectivity

2375502-1
Brand:TE Connectivity

2050831-2
Brand:TE Connectivity

208035-2052
Brand:Molex
202483-0041
Brand:Molex
2365741-1
Brand:TE Connectivity

2345394-1
Brand:TE Connectivity
34961-0343
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






