Manufacturer No:121202-0001
Manufacturer:Molex
Type:Circular DIN Connectors
Description:DIN Connectors TYPE B IND BLACK NBR GASKET
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | DIN Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Standard: | DIN |
| Number of Contacts: | 2 Contact |
| Contact Plating: | Silver |
| Current Rating: | 16 A |
| Voltage Rating: | 250 VAC/DC |
| Series: | 121202 |
| Accessory Type: | - |
| Brand: | Molex |
| Cable Diameter: | 4 mm to 9 mm |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Product Type: | Circular DIN Connectors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Circular Connectors |
| Tradename: | mPm |
| Part # Aliases: | C22200N0R 1212020001 01212020001 |
| Unit Weight: | 0.688618 oz |
HOT
SJ-63053A
Brand:CUI Devices

C091 11G008 000 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31G105 209 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31G105 100 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31G014 209 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 11G014 000 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

SJ1-3555NG-PI
Brand:CUI Devices

C091 31G012 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

T 3487 100
Brand:Amphenol Tuchel

C091 11G105 000 5 U
Brand:Amphenol Tuchel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






