Manufacturer No:SJ1-3554NG
Manufacturer:CUI Devices
Type:Phone Connectors
Description:Phone Connectors Audio Jacks
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Phone Connectors |
| RoHS: | Details |
| Standard: | 3.5 mm 1/8 in |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 3 Position |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Switch Configuration: | Switched |
| Termination Style: | Solder |
| Contact Plating: | Tin |
| Voltage Rating: | 12 VDC |
| Accessory Type: | - |
| Orientation: | Right Angle |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | CUI Devices |
| Color: | Black |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Rating: | 1 A |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Mating Cycles: | 5000 Cycle |
| Product Type: | Phone Connectors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio & Video Connectors |
| Unit Weight: | 0.064199 oz |
HOT
C091 31G006 109 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

10118241-001RLF
Brand:Amphenol FCI

SJ-3524-SMT-TR
Brand:CUI Devices

C091 31H012 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

MDPFTVC7NF057
Brand:Amphenol Socapex

C091 31H105 100 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 11H105 002 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

1210230278
Brand:Molex
NHHD192B
Brand:Switchcraft

MJ-3502
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






