Manufacturer No:SJ-3524-SMT-TR
Manufacturer:CUI Devices
Type:Phone Connectors
Description:Phone Connectors Audio Jacks
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Phone Connectors |
| RoHS: | Details |
| Standard: | 3.5 mm 1/8 in |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 3 Position |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Switch Configuration: | Switched |
| Termination Style: | Solder |
| Contact Plating: | Silver |
| Voltage Rating: | 12 VDC |
| Accessory Type: | - |
| Orientation: | Right Angle |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | CUI Devices |
| Color: | Black |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Rating: | 1 A |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Mating Cycles: | 5000 Cycle |
| Product Type: | Phone Connectors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Audio & Video Connectors |
| Unit Weight: | 0.049736 oz |
HOT
C091 31G006 209 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

1210230278
Brand:Molex

HDMIFTVC2N
Brand:Amphenol Socapex

T 3360 005
Brand:Amphenol Tuchel

SD-50LP
Brand:CUI Devices

C091 11H005 002 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091-31H014-201-2
Brand:Amphenol Tuchel

C091 11G008 000 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

10118241-001RLF
Brand:Amphenol FCI

M-XL-3-14
Brand:ITT Cannon
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






