Manufacturer No:ADT2-71T+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Audio & Signal Transformers
Description:Audio Transformers / Signal Transformers RF XFMR / SURF MOUNT / RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Audio Transformers / Signal Transformers |
| RoHS: | Details |
| Product: | RF Transformers |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Frequency Range: | 5 kHz to 70 MHz |
| Primary Impedance: | 50 Ohms |
| Secondary Impedance: | 50 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Channels: | Single |
| Package / Case: | 7.87 mm x 5.59 mm x 5.23 mm |
| Length: | 7.87 mm |
| Width: | 5.59 mm |
| Height: | 5.23 mm |
| Series: | ADT2 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Maximum DC Current: | 30 mA |
| Power Rating: | 250 mW |
| Product Type: | Audio & Signal Transformers |
| other: | 900 |
| Subcategory: | Transformers |
| Unit Weight: | 0.354827 oz |
HOT
TCML1-19X+
Brand:Mini-Circuits

TTC2-63W+
Brand:Mini-Circuits

ADT4-5WT+
Brand:Mini-Circuits

TCM2-43X+
Brand:Mini-Circuits
TCM1-382WX+
Brand:Mini-Circuits

74930130
Brand:Wurth Elektronik

HPX2126LD
Brand:Coilcraft

ADTL1-4-75+
Brand:Mini-Circuits

H1164NL
Brand:Pulse Electronics

TC16-161TG2+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






