Manufacturer No:LM4871MMX/NOPB
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers 3-W mono analog input Class-AB audio amplifier 8-VSSOP -40 to 85
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Series: | LM4871 |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-AB |
| Output Power: | 3 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | 1-Channel Mono |
| Package / Case: | VSSOP-8 |
| Audio - Load Impedance: | 3 Ohms |
| THD plus Noise: | 0.25 % |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 5.5 V |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio: | 60 dB |
| other: | 3500 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Unit Weight: | 0.001058 oz |
HOT
OPA1642AIDGKT
Brand:Texas Instruments

ES9028PRO
Brand:ESS Technology

MAX98400AETX+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

PCM1803ADB
Brand:Texas Instruments

ADZS-AD2428MINI
Brand:Analog Devices

TDA7575B
Brand:STMicroelectronics

ES9023P
Brand:ESS Technology

MAX98363BEWL+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

PCM4104PFBR
Brand:Texas Instruments

PAM8302AASCR
Brand:Diodes Incorporated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






