Manufacturer No:TDA7575B
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers 2 x 75W Multifunct Dual-Bridge Pwr Amp
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Series: | TDA7575B |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-AB |
| Output Power: | 75 W 150 W |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Type: | 1-Channel Mono or 2-Channel Stereo |
| Package / Case: | Flexiwatt-27 |
| Audio - Load Impedance: | 2 Ohms |
| THD plus Noise: | 0.15 % |
| Supply Voltage - Max: | 18 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | STMicroelectronics |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio: | 56 dB |
| Description/Function: | Speaker |
| Gain: | 26 dB |
| Height: | 15.7 mm |
| Input Type: | Differential |
| Length: | 29.23 mm |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 18 V |
| Output Current: | 8 A |
| Output Signal Type: | Differential |
| Pd - Power Dissipation: | 86 W |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio: | 60 dB |
| other: | 357 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Supply Type: | Single |
| Vos - Input Offset Voltage: | 45 mV |
| Width: | 4.5 mm |
| Unit Weight: | 0.250504 oz |
HOT
PCM1821QRTERQ1
Brand:Texas Instruments

MAX9813HEKA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TDA75610S-48X
Brand:STMicroelectronics
TAS6424QDKQRQ1
Brand:Texas Instruments

ADAU1467WBCPZ300
Brand:Analog Devices

ES9027SPRO
Brand:ESS Technology

PCM1808PW
Brand:Texas Instruments

TPA3106D1VFP
Brand:Texas Instruments

AK4454VN
Brand:Asahi Kasei Microdevices

ES9039SPRO
Brand:ESS Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






