Manufacturer No:AK4458VN
Manufacturer:Asahi Kasei Microdevices
Type:Audio D/A Converter ICs
Description:Audio D/A Converter ICs DAC Gen3 32bit 768kHz 115dB 8ch DAC DSD SCDF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Asahi Kasei Microdevices |
| Product Category: | Audio D/A Converter ICs |
| RoHS: | Details |
| Number of Converters: | 1 Converter |
| Resolution: | 32 bit |
| Interface Type: | PCM |
| Sampling Rate: | 768 kHz |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 115 dB |
| Number of DAC Outputs: | 8 Output |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Asahi Kasei Microdevices |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 8 Channel |
| Product Type: | Audio D/A Converter ICs |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Unit Weight: | 0.005291 oz |
HOT
ADAU1463WBCPZ150
Brand:Analog Devices

TAS2780RYAR
Brand:Texas Instruments

TPA3007D1PWR
Brand:Texas Instruments
NJW1195AV-TE1
Brand:Nisshinbo

TPA3128D2DAPR
Brand:Texas Instruments

SSM2518CPZ-R7
Brand:Analog Devices

OPA1662AIDGK
Brand:Texas Instruments

OPA1637DGKR
Brand:Texas Instruments

ES9840Q
Brand:ESS Technology

DA7202-00UH2
Brand:Renesas / Dialog
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






