Manufacturer No:TAS5727PHPR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers 25W Digital Audio Power Amp
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Series: | TAS5727 |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-D |
| Output Power: | 25 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | 2-Channel Stereo |
| Package / Case: | HTQFP-48 |
| Audio - Load Impedance: | 8 Ohms |
| THD plus Noise: | 0.07 % |
| Supply Voltage - Max: | 26 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Features: | Bass Boost Support |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Operating Supply Current: | 49 mA |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 26 V |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Unit Weight: | 0.004744 oz |
HOT
TAS5825MRHBR
Brand:Texas Instruments

TPA3007D1PWR
Brand:Texas Instruments
TAS2781RYYR
Brand:Texas Instruments

TLV320ADC5140IRTWT
Brand:Texas Instruments

TPA3128D2DAPR
Brand:Texas Instruments

TAS2110RPPT
Brand:Texas Instruments

PAM8302AASCR
Brand:Diodes Incorporated

AD2428KCPZ
Brand:Analog Devices

ES9028PRO
Brand:ESS Technology

ADAU1467WBCPZ300
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






