Manufacturer No:TPA3139D2RGER
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers 10W 3.5V 14.4V Inductor-free stereo QFN analog input Class-D audio amplifier 24-VQFN -10 to 85
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-D |
| Output Power: | 10 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | 4-Channel Quad |
| Package / Case: | VQFN-24 |
| Audio - Load Impedance: | 8 Ohms |
| THD plus Noise: | 0.04 % |
| Supply Voltage - Max: | 14.4 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Gain: | 20 dB 26 dB |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Operating Supply Current: | 22.8 mA |
| Output Current: | 3.5 A |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Unit Weight: | 0.001898 oz |
HOT
MAX98358ETE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

OP275GSZ-REEL
Brand:Analog Devices

TAS6424MSQDKQRQ1
Brand:Texas Instruments

MAX98502EWE+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
TPA3223DDVR
Brand:Texas Instruments

AK4493SEQ
Brand:Asahi Kasei Microdevices

PAM8302AASCR
Brand:Diodes Incorporated
TAS2781RYYR
Brand:Texas Instruments

TAS5825MRHBR
Brand:Texas Instruments

ES9822QPRO
Brand:ESS Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






