Manufacturer No:TFX62.A
Manufacturer:Taoglas
Type:Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G
Description:Antennas Wideband Cellular 600-6000MHz Transparent Flex Antenna Long feed
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G |
| Product: | Indoor Antennas |
| Minimum Frequency: | 690 MHz |
| Maximum Frequency: | 960 MHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 2 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 3 Band |
| Termination Style: | Connector |
| Length: | 110 mm |
| Height: | 160 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Taoglas |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Polarization: | Linear |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
FTRA6171M6PBN-001
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

W3961B0100
Brand:Pulse Electronics

ANT-DB1-WRT-MON-MHF4
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

CFSA69594P-30NF
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

ANN-MS-0-005
Brand:u-blox

TFX62.A
Brand:Taoglas

ANT-GNFPC-SHL1100M4
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

TG.66.0723
Brand:Taoglas
TGX.04.W.A.001
Brand:Taoglas

MEA-5GGG-SMA-SM
Brand:Maxtena
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






