Manufacturer No:LTC1562ACG#PBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Active Filters
Description:Active Filter Very L N L Dist Active RC 4x Universal
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Active Filter |
| RoHS: | Details |
| Series: | LTC1562 |
| Filter Type: | Universal |
| Cutoff Frequency: | 30 kHz |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Supply Voltage - Max: | 10 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SSOP-20 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices |
| Development Kit: | - |
| Height: | 2 mm |
| Operating Supply Voltage: | 4.75 V to 10.5 V |
| Product Type: | Active Filters |
| other: | 66 |
| Subcategory: | Filters |
| Unit Weight: | 0.005536 oz |
HOT
TPSF12C1QDYYRQ1
Brand:Texas Instruments

LTC1067CGN#PBF
Brand:Analog Devices

MAX262BENG+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1560-1IS8#PBF
Brand:Analog Devices

MAX7404CSA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX7401ESA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX7419CUA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX7420EUA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1563-2CGN#PBF
Brand:Analog Devices

LT1568IGN#PBF
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






