Manufacturer No:MAX294EWE+T
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Active Filters
Description:Active Filter 8th-Order Lowpass Elliptic Switched-Capacitor Filters
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Active Filter |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX294 |
| Cutoff Frequency: | 25 kHz |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Supply Voltage - Max: | 11 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-16 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Height: | 2.35 mm |
| Length: | 10.5 mm |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Product Type: | Active Filters |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Filters |
| Width: | 7.6 mm |
| Part # Aliases: | MAX294 |
| Unit Weight: | 0.016709 oz |
HOT
LTC1569IS8-6#PBF
Brand:Analog Devices

LTC1064-4CSW#PBF
Brand:Analog Devices

MAX274BEWI+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TPSF12C1DYYR
Brand:Texas Instruments

MAX7408EUA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX296ESA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX7418EUA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX275AEWP+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX7410EUA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1562CG-2#PBF
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






