Manufacturer No:MAX275BCWP+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Active Filters
Description:Active Filter 4th- and 8th-Order Continuous-Time Active Filters
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Active Filter |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX275B |
| Cutoff Frequency: | 300 kHz |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.37 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-20 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Height: | 2.35 mm |
| Length: | 13 mm |
| Product Type: | Active Filters |
| other: | 36 |
| Subcategory: | Filters |
| Width: | 7.6 mm |
| Part # Aliases: | MAX275B |
| Unit Weight: | 0.028254 oz |
HOT
TPSF12C3DYYR
Brand:Texas Instruments

LTC1067IS#PBF
Brand:Analog Devices

LTC1069-1IS8#PBF
Brand:Analog Devices

MAX7401ESA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADMV8432ACPZ
Brand:Analog Devices

LTC1562ACG#PBF
Brand:Analog Devices

LTC1060CSW#PBF
Brand:Analog Devices

MAX297CWE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

UAF42AP
Brand:Texas Instruments

LTC1562CG-2#PBF
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






