Manufacturer No:MAX280EPA+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Active Filters
Description:Active Filter 5th-Order Zero-Error Butterworth Switched-Capacitor Lowpass Filter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Active Filter |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX280 |
| Cutoff Frequency: | 20 kHz |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Supply Voltage - Max: | 16 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | PDIP-8 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Height: | 4.45 mm |
| Length: | 9.91 mm |
| Product Type: | Active Filters |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Filters |
| Width: | 7.87 mm |
| Part # Aliases: | MAX280 |
| Unit Weight: | 0.032805 oz |
HOT
LTC1562CG-2#PBF
Brand:Analog Devices

MAX7420EUA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX275BEWP+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX293CWE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX296ESA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX7403CSA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1565-31CS8#PBF
Brand:Analog Devices

MAX7400CSA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX7414EUA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1067CGN#PBF
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






