Manufacturer No:9915480000
Manufacturer:Weidmuller
Type:AC Power Entry Modules
Description:AC Power Entry Modules 120VAC SINGLEOUTLT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | AC Power Entry Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Outlets |
| Current Rating: | 15 A |
| Voltage Rating: | 120 VAC |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Termination Style: | Screw |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Weidmuller |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Height: | 58.5 mm |
| Length: | 70 mm |
| Product Type: | AC Power Entry Modules |
| Series: | RS-SIMPLEX |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Entry |
| Width: | 35 mm |
| Unit Weight: | 2.363355 oz |
HOT
6EEAP
Brand:TE Connectivity / P&B

3EH1
Brand:TE Connectivity / P&B
6HPSGD1-NG
Brand:TE Connectivity

1EGG1-2
Brand:TE Connectivity / Corcom

6ED1C
Brand:TE Connectivity / Corcom

20EJH1
Brand:TE Connectivity / P&B

PM0S0DH30
Brand:TE Connectivity / Corcom

PM0SXDHXB
Brand:TE Connectivity / P&B

3-132-198
Brand:Schurter

PE0S0SBX0
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






