Manufacturer No:BZV15/Z0000/70
Manufacturer:Bulgin
Type:AC Power Entry Modules
Description:AC Power Entry Modules VRT PWR ENTRY MODULE 58.9mm/72.3mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bulgin |
| Product Category: | AC Power Entry Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Inlets |
| Switch Function: | Switched |
| Filtered: | Not Filtered |
| Fused: | Yes |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 250 VAC |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Connector Type: | IEC-320 C-14 |
| Filter Type: | Standard |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Bulgin |
| Depth: | 37.9 mm |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Height: | 72.3 mm |
| Product Type: | AC Power Entry Modules |
| Series: | Polysnaps |
| other: | 90 |
| Subcategory: | Power Entry |
| Width: | 36.1 mm |
HOT
3-134-880
Brand:Schurter

BZM27/Z0000/57B
Brand:Bulgin

10EK3M
Brand:Delta Electronics

3-132-195
Brand:Schurter

6EJS1
Brand:TE Connectivity / Corcom

BZV15/Z0000/70
Brand:Bulgin
PE0SXDH6B
Brand:TE Connectivity / Corcom

BZV03/Z0000/75
Brand:Bulgin

10EJH1
Brand:TE Connectivity / Corcom
3HPSGS1-NG
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






