Manufacturer No:10HPEGD1-NG
Manufacturer:TE Connectivity
Type:AC Power Entry Modules
Description:AC Power Entry Modules 10HPEGD1-NG=F8518
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | AC Power Entry Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Inlets |
| Switch Function: | Switched |
| Filtered: | Not Filtered |
| Fused: | Yes |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 125 VAC 250 VAC |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Termination Style: | Solder |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / Corcom |
| Compliance: | UR ENEC |
| Features: | High Protection Power Entry Module 2 MOOP |
| Height: | 60.5 mm |
| Length: | 52 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | AC Power Entry Modules |
| other: | 9 |
| Subcategory: | Power Entry |
| Width: | 43.6 mm |
| Part # Aliases: | 5-1609158-2 |
HOT
082.00601.00
Brand:Astrodyne TDI

06AR2D
Brand:Delta Electronics

PE0S0DSXA
Brand:TE Connectivity / P&B

PS0S0S000
Brand:TE Connectivity / P&B

10SB3
Brand:Delta Electronics

BZV01/Z0000/01
Brand:Bulgin

BZV03/Z0000/09
Brand:Bulgin

3HPEND1
Brand:TE Connectivity / Corcom

3-132-198
Brand:Schurter

3EH1
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






