Manufacturer No:IF13-US3-H05-3100-WF-200
Manufacturer:Schaffner
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords Filtered Power Cord NEMA5-15 plug C13
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Schaffner |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | North America |
| Type: | AC Power Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C13 |
| Plug: | NEMA 5-15P |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Cable Length: | 2 m |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 120 V |
| Shielding: | Shielded |
| Jacket Color: | White |
| Brand: | Schaffner |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | AC Power Cords |
| Series: | IF13 |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Part # Aliases: | 819117 |
| Unit Weight: | 12 oz |
HOT
1300000043
Brand:Molex

3-133-823
Brand:Schurter

3-135-930
Brand:Schurter

1300030053
Brand:Molex

3-133-810
Brand:Schurter

3-133-828
Brand:Schurter
AC06C05JP
Brand:Intel

3-133-811
Brand:Schurter

IF13-US3-H05-3100-WF-200
Brand:Schaffner

PC-ABK010F
Brand:Bel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






