Manufacturer No:IL13-US1-SVT-3100-183
Manufacturer:Schaffner
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords LCK PLG NEMA5-15 ST CABLE TYPE SVT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Schaffner |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | North America |
| Type: | AC Power Cord w/Lock |
| Receptacle: | IEC-320-C13 Locking |
| Plug: | NEMA 5-15P |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Cable Length: | 6 ft |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | Schaffner |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Power Rating: | 2.5 kW |
| Product Type: | AC Power Cords |
| Series: | IL13 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Part # Aliases: | 812502 |
| Unit Weight: | 7.744010 oz |
HOT
PC-ABK010M
Brand:Bel

223-00008
Brand:Laird Connectivity

364002-D01
Brand:Qualtek

AC-C13 EU
Brand:CUI Devices

1300000108
Brand:Molex

3-133-826
Brand:Schurter
YP11_YC13
Brand:MEAN WELL

17521 10 B1
Brand:Volex

312126-01
Brand:Qualtek

PC-BCK003F
Brand:Bel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






