Manufacturer No:SFEM080GB1ED1TO-I-8H-11P-STD
Manufacturer:Swissbit
Type:eMMC
Description:eMMC Industrial Embedded MMC EM-36 ATS1 80 GB 3D PSLC Flash -40C to +85C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Swissbit |
| Product Category: | eMMC |
| Series: | EM-36 |
| Package / Case: | BGA-153 |
| Memory Size: | 80 GB |
| Configuration: | 3D TLC |
| Sequential Read: | 300 MB/s |
| Sequential Write: | 230 MB/s |
| Interface Type: | eMMC 5.1 |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Swissbit |
| Dimensions: | 13 mm x 11.5 mm x1.2 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product: | eMMC Flash Drive |
| Product Type: | eMMC |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Sustained Read: | 300 MB/s |
| Sustained Write: | 230 MB/s |
| Part # Aliases: | 406713 |
HOT
EMMC32G-KC30-01B01
Brand:Kingston

EMMC256-IY29-5B111
Brand:Kingston

SFEM040GB1ED1TO-I-7G-31P-STD
Brand:Swissbit

SFEM256GB1ED1TO-I-8H-111-STD
Brand:Swissbit

EMMC128-IY29-5B111
Brand:Kingston

SFEM128GB1ED1TO-I-7G-311-STD
Brand:Swissbit

SFEM010GB1ED1TO-I-5E-31P-STD
Brand:Swissbit
IS22TF08G-JCLA2
Brand:ISSI

EMMC64G-IY29-5B111
Brand:Kingston
THGBMJG7C2LBAU8
Brand:Kioxia America
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






