Manufacturer No:MIC-710IVA-00A1
Manufacturer:Advantech
Type:
Description:Video Modules Compact Embedded 8-Port PoE NVR System Powered by NVIDIA Jetson Nano
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Video Modules |
| Product: | Video Recorders |
| Video Format Supported: | H.264 H.265 |
| Display Resolution - Pixels: | 3840 x 2160 |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 330 mm x 300 mm x 57 mm |
| Frequency: | 921 MHz 1.43 GHz |
| Installed RAM: | 4 GB |
| Interface Type: | Ethernet HDMI RS-485 USB |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Memory Type: | LPDDR4 |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Number of Channels: | 8 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 110 VAC to 240 VAC |
| Processor Type: | ARM Cortex A57 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
MOS-4140C-Y1201
Brand:Advantech
GFX-AR560F16-5A
Brand:Advantech

DVP-7630HE
Brand:Advantech

B119-4X1-MV
Brand:Tripp Lite

VEGA-3300E
Brand:Advantech
DVS-510-35IKE
Brand:Advantech
96VG-NR3090F16-6L
Brand:Advantech
PCIe-10GPoE
Brand:ADLINK Technology
Quadro PEG RTX8000
Brand:ADLINK Technology

PCIe-CPL64 Base
Brand:ADLINK Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






