Manufacturer No:TN3050HP-12L2Y
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:SCRs
Description:SCRs 30 A 1200 V automotive grade SCR Thyristor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | SCRs |
| RoHS: | Details |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM: | 1.2 kV |
| On-State RMS Current - It RMS: | 30 A |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Gate Trigger Voltage - Vgt: | 1.3 V |
| Gate Trigger Current - Igt: | 50 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | HUPAK-9 |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Holding Current Ih Max: | 100 mA |
| Non Repetitive On-State Current: | 330 A |
| Product Type: | SCRs |
| other: | 600 |
| Subcategory: | Thyristors |
| Termination: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.081836 oz |
HOT
QJ8006RH4TP
Brand:Littelfuse

QJ8035LH4TP
Brand:Littelfuse
SJ6032NATP
Brand:Littelfuse

TN4050HA-12GY-TR
Brand:STMicroelectronics

Q4010L5TP
Brand:Littelfuse

QJ8006R5TP
Brand:Littelfuse

QV6016NH5RP
Brand:Littelfuse

T2535T-8I
Brand:STMicroelectronics

SJ4008DS2TP
Brand:Littelfuse

ACST410-8BTR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






