Manufacturer No:QS8004DH4RP
Manufacturer:Littelfuse
Type:Triacs
Description:Triacs 4 Amp OV TRIAC-TO252
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Triacs |
| RoHS: | Details |
| Series: | QS8004xHx |
| On-State RMS Current - It RMS: | 4 A |
| Non Repetitive On-State Current: | 55 A |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM: | 5 uA |
| Holding Current Ih Max: | 30 mA |
| Gate Trigger Voltage - Vgt: | 1.3 V |
| Gate Trigger Current - Igt: | 10 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TO-252-3 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | Triacs |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Thyristors |
HOT
TN1605H-8G-TR
Brand:STMicroelectronics
SJ4040NATP
Brand:Littelfuse
SJ4032R2ATP
Brand:Littelfuse

TD590N18KOFXPSA1
Brand:Infineon Technologies
SJ6032N2ARP
Brand:Littelfuse

SV6050NA2TP
Brand:Littelfuse

ACST410-8BTR
Brand:STMicroelectronics

QJ8010NH4TP
Brand:Littelfuse

P0080S4BLRP
Brand:Littelfuse

T1635-600G-TR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






