Manufacturer No:AC77ABD
Manufacturer:Bourns
Type:Thermal Cutoffs
Description:Thermal Cutoffs Super HC TCO 77C w/o projection
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Thermal Cutoffs |
| RoHS: | Details |
| Contact Rating: | 9 VDC / 35 A 1000 cycles |
| Rated Temperature: | + 77 C |
| Tolerance: | +/- 5 C |
| Maximum Temperature: | + 77 C |
| Maximum Voltage: | 28 VDC / 35 A 100 cycles |
| Minimum Holding Voltage: | 3.5 V |
| Resistance: | 2 mOhms |
| Maximum Breaking Current: | 5 VDC / 60 A 100 cycles |
| Maximum Leakage Current: | 200 mA |
| Length: | 6.95 mm |
| Width: | 3.95 mm |
| Height: | 1.1 mm |
| Approvals: | UL cUL TUV |
| Series: | AC |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Bourns |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Product Type: | Thermal Cutoffs |
| Reset Temperature: | > 40 C |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Thermal Management |
| Tradename: | Komatsulite |
| Type: | High Current |
| Unit Weight: | 0.000004 oz |
HOTNR72CB0
Brand:Bourns

F23A15505L360100U112
Brand:Microtherm Sentronic

F23A14005L300100U185
Brand:Microtherm Sentronic
NR85CB0
Brand:Bourns
HC72AY-1
Brand:Bourns

F23A09005L300100U112
Brand:Microtherm Sentronic

CB72A1B
Brand:Bourns

T11A14005L310100U174
Brand:Microtherm Sentronic

SC77AAA
Brand:Bourns

MHP-TAC15-12-77N
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






