Manufacturer No:63933-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Terminals
Description:Terminals 250 PL MKIII REC. 22-18AWG TPBR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Terminals |
| RoHS: | Details |
| Product: | Quick Disconnects |
| Type: | Receptacle |
| Wire Gauge Min: | - |
| Wire Gauge Max: | 18 AWG |
| Stud / Tab Size: | 6.35 mm x 0.81 mm |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Push In |
| Gender: | Female |
| Insulation: | Not Insulated |
| Color: | - |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Brass |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Contact Gender: | Pin (Male) |
| Current Rating: | - |
| Insulation Material: | Not Insulated |
| Length: | 19.58 mm |
| Material: | Brass |
| Maximum Bundle Diameter: | - |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Terminals |
| other: | 12000 |
| Subcategory: | Terminals |
| Voltage Rating: | - |
| Width: | 7.62 mm |
| Wire Gauge: | 18 AWG |
| Unit Weight: | 0.025644 oz |
HOT
63933-2
Brand:TE Connectivity / AMP

61944-1
Brand:TE Connectivity / AMP

19006-0005
Brand:Molex

2368258-2
Brand:TE Connectivity

360040-1
Brand:TE Connectivity

214720-5001
Brand:Molex

19161-0333
Brand:Molex

19002-0027
Brand:Molex

5-963860-1
Brand:TE Connectivity

61299-3
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






