Manufacturer No:1605130000
Manufacturer:Weidmuller
Type:Pluggable Terminal Blocks
Description:Pluggable Terminal Blocks 3.50/08/90G OR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | Pluggable Terminal Blocks |
| Product: | Fixed Terminal Blocks |
| Number of Positions: | 8 Position |
| Pitch: | 3.5 mm |
| Connection Method: | Plug |
| Termination Style: | Through Hole |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Series: | SL |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Weidmuller |
| Color: | Orange |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Plating: | Tin |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Height: | 10.7 mm |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Length: | 11.1 mm |
| Mounting Angle: | Right |
| Product Type: | Pluggable Terminal Blocks |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Terminal Blocks |
| Unit Weight: | 0.089596 oz |
HOT
1333817
Brand:Phoenix Contact
8000078337
Brand:Weidmuller
8000078339
Brand:Weidmuller
2847370000
Brand:Weidmuller
8000072513
Brand:Weidmuller
1SNA110491R1700
Brand:TE Connectivity / Entrelec

NRF24L01P
Brand:Nordic Semiconductor

1SNA125116R0100
Brand:TE Connectivity
2847590000
Brand:Weidmuller
1SNA115168R2300
Brand:TE Connectivity / Entrelec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






