Manufacturer No:B57863S103F40
Manufacturer:TDK
Type:NTC Thermistors
Description:NTC Thermistors 10k 3988
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | NTC Thermistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | B57863S |
| B Parameter: | 3988 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | 60 mW |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | Off-Board |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 155 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 2.41 mm |
| Length: | 50 mm |
| Width: | 2.41 mm |
| Height: | 6.5 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Lead Diameter: | 0.25 mm |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Part # Aliases: | B57863S 103F 40 B57863S0103F040 |
| Unit Weight: | 0.004233 oz |
HOT
USP12840
Brand:Littelfuse

DS1626U+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX31875R6TZS+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADT7422CCPZ-RL7
Brand:Analog Devices

TMP05ARTZ-500RL7
Brand:Analog Devices

MCP9700BT-E/TT
Brand:Microchip Technology

MAX6626PMUT+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TMP235AQDCKRQ1
Brand:Texas Instruments

MAX31875R7TZS+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS1621V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






