Manufacturer No:KR-5R5V224-R
Manufacturer:Eaton
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors .22F 5.5v EDLC Coin Cell VERT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Eaton |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | KR |
| Product: | Electric Double Layer Capacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 220000 uF |
| Voltage Rating DC: | 5.5 VDC |
| Tolerance: | - 20 % + 80 % |
| ESR: | 75 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 12.5 mm |
| Height: | 12.5 mm |
| Diameter: | 11.5 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | PowerStor / Eaton |
| Capacitance - uF: | 220000 uF |
| Lead Diameter: | 0.2 mm |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Operating Temperature Range: | - 25 C to + 70 C |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Tradename: | PowerStor |
| Type: | Coin Cell |
| Unit Weight: | 0.060671 oz |
HOT
DSM585Q018W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

FS1B505ZF
Brand:KEMET

DSM255Q018W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

DSM186Q018W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

SCMZ1EP167SRBB0
Brand:KYOCERA AVX

BCAP0325 P270 S19
Brand:Maxwell Technologies

BCAP0025 P270 X01
Brand:Maxwell Technologies

SCMT32H755MRBB0
Brand:KYOCERA AVX

MAL223551013E3
Brand:Vishay / BC Components

FYH0H473ZF
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






