Manufacturer No:SDATB8Y-1T00
Manufacturer:SanDisk
Type:Solid State Drives - SSD
Description:Solid State Drives - SSD 1TB 2.5in SATA 1TB 2.5in SATA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SanDisk |
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| RoHS: | Details |
| Series: | PC SA530 |
| Memory Size: | 1 TB |
| Product: | SATA SSDs |
| Form Factor: | 2.5 in |
| Configuration: | SLC TLC |
| Interface Type: | SATA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 100 mm x 70 mm x 7 mm |
| Sustained Write: | 530 MB/s |
| Sustained Read: | 560 MB/s |
| Brand: | SanDisk |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 4.343812 oz |
HOT
AN2.112HGG.00322
Brand:Apacer
OCP0S31024Q-A0
Brand:Kingston

MTFDDAK480TGA-1BC1ZABYY
Brand:Micron

MG08SDA400E
Brand:Toshiba

OM3PGP41024P-A0
Brand:Kingston

IKVP50/256GB
Brand:Kingston

A72.25CHGA.002ES
Brand:Apacer

MQ01ACF032
Brand:Toshiba
OM8SEP4512N-A0
Brand:Kingston

IKVP80ES/480G
Brand:Kingston
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






