Manufacturer No:SEK-SHT41A-AD1B-Sensors
Manufacturer:Sensirion
Type:Temperature Sensor Development Tools
Description:Temperature Sensor Development Tools SHT41A Evaluation Board
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Temperature Sensor Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Evaluation Kits |
| Type: | Temperature Sensor Development Tools |
| Tool Is For Evaluation Of: | SHT41-AD1B |
| Operating Supply Voltage: | 2.3 V to 5.5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Sensirion |
| For Use With: | 3x SHT41A on FPCB |
| Product Type: | Temperature Sensor Development Tools |
| Series: | SHT41A |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Part # Aliases: | 3.000.707 |
HOT
AFBR-S20W2NI
Brand:Broadcom / Avago

SEK-SHT41A-AD1B-Sensors
Brand:Sensirion

SEN-18768
Brand:SparkFun
EVAL-ADXL380-1Z
Brand:Analog Devices

Mira050 Raspberry Pi EVK
Brand:ams OSRAM

SEK-SFM3000
Brand:Sensirion

CTD453-BB-06B
Brand:Crocus

CTD452-BB-06B
Brand:Crocus

SEK-SDP31
Brand:Sensirion

SCD4x CO2 Gadget
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






