Manufacturer No:R1LP0108ESN-5SI#B1
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:SRAM
Description:SRAM SRAM 1MB X8 5V SOP 55NS -40TO85C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | SRAM |
| RoHS: | Details |
| Memory Size: | 1 Mbit |
| Organization: | 128 k x 8 |
| Access Time: | 55 ns |
| Maximum Clock Frequency: | - |
| Interface Type: | Parallel |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Current - Max: | 35 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Renesas Electronics |
| Height: | 3.05 mm |
| Length: | 20.75 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | SRAM |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Width: | 11.4 mm |
HOT
70T3799MS133BBGI
Brand:Renesas Electronics

71024S12TYG8
Brand:Renesas Electronics

CY62148ESL-55ZAXIT
Brand:Infineon Technologies

RMWV6416AGSD-5S2#AA0
Brand:Renesas Electronics

23LC1024-I/ST
Brand:Microchip Technology

GS8161Z36DGD-150I
Brand:GSI Technology

23K256-I/SN
Brand:Microchip Technology

CY7C1011DV33-10ZSXI
Brand:Infineon Technologies

CY7C1019DV33-10VXI
Brand:Infineon Technologies

GS882Z36CGD-200I
Brand:GSI Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






