Manufacturer No:ERDN40-24
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Redundancy Modules
Description:Redundancy Modules 40A 24Vdc Redundancy Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Redundancy Modules |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Output Power: | 1.5 W |
| Input Voltage: | 24 VDC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Voltage-Channel 1: | 24 VDC |
| Output Current-Channel 1: | 40 A |
| Industry: | Industrial |
| Length: | 97 mm |
| Width: | 97 mm |
| Height: | 36 mm |
| Series: | ERDN40 |
| Brand: | MEAN WELL |
| Isolation Voltage: | 500 VDC |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Redundancy Modules |
| other: | 45 |
| Subcategory: | Redundancy Modules |
| Unit Weight: | 9.735613 oz |
HOT0M-STEU400L1
Brand:Schneider Electric
0M-STSU630RZ4
Brand:Schneider Electric
96PS-ATX-320W-R-ZP
Brand:Advantech
0M-STEU400Z1
Brand:Schneider Electric
5603359
Brand:Phoenix Contact

ERDN20-48
Brand:MEAN WELL
0M-STSU400HZ3
Brand:Schneider Electric
0M-STEU200G1
Brand:Schneider Electric
0M-STEU600L1
Brand:Schneider Electric
0M-STEU400F1
Brand:Schneider Electric
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






