Manufacturer No:2866527
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Redundancy Modules
Description:Redundancy Modules TRIO-DIODE/48DC/ 2X10/1X20
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Redundancy Modules |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
| Length: | 115 mm |
| Width: | 32 mm |
| Height: | 130 mm |
| Series: | TRIO-DIODE |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | Redundancy Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Redundancy Modules |
| Tradename: | TRIO POWER |
| Part # Aliases: | TRIO-DIODE/48DC/2X10/1X20 TRIODIODE48DC2X101X20 |
| Unit Weight: | 13.051366 oz |
HOT0M-STEU600F1
Brand:Schneider Electric
KRE-20A
Brand:Cosel
0M-STEU600L1
Brand:Schneider Electric
0M-STSU630QZ4
Brand:Schneider Electric

2908283
Brand:Phoenix Contact
0M-STEU200W0
Brand:Schneider Electric

1065635
Brand:Phoenix Contact
0M-STEU400L1
Brand:Schneider Electric
0M-STSU100HZ4
Brand:Schneider Electric
0M-STEU600K0
Brand:Schneider Electric
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






