Manufacturer No:P-NUCLEO-LRWAN2
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Sub-GHz Development Tools
Description:Sub-GHz Development Tools STM32 Nucleo pack LoRa HF band sensor and gateway
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Sub-GHz Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Expansion Boards |
| Frequency: | 868 MHz to 923 MHz |
| Tool Is For Evaluation Of: | STM32 |
| Operating Supply Voltage: | 1.65 V to 3.6 V |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Description/Function: | STM32 Nucleo starter pack with LoRa HF band sensor and gateway |
| For Use With: | STM32F7 STM32L0 |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Sub-GHz Development Tools |
| Series: | P-NUCLEO |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Tradename: | NUCLEO |
| Unit Weight: | 10.194175 oz |
HOT
ESP32-S2-DevKitC-1-N8R2
Brand:Espressif Systems

ADL8106-EVALZ
Brand:Analog Devices

P-NUCLEO-LRWAN2
Brand:STMicroelectronics

FGM230-RB4328B
Brand:Silicon Labs

LP-EM-CC2340R5
Brand:Texas Instruments

QPD1028LEVB
Brand:Qorvo

DWM3001CDK
Brand:Qorvo

GPS-16329
Brand:SparkFun

DWS1000
Brand:Qorvo

ESP32-S2-DevKitM-1U-N4R2
Brand:Espressif Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






