Manufacturer No:5199
Manufacturer:Adafruit
Type:Bluetooth Development Tools
Description:Bluetooth Development Tools - 802.15.1 nRF52840 USB Key with TinyUF2 Bootloader - Bluetooth Low Energy - MDBT50Q-RX
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Adafruit |
| Product Category: | Bluetooth Development Tools - 802.15.1 |
| Product: | Development Boards |
| Tool Is For Evaluation Of: | nRF52840 |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth 5.0 |
| Brand: | Adafruit |
| Dimensions: | 43.1 mm x 18 mm x 9.3 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Bluetooth Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
HOT
FG23-DK2600A
Brand:Silicon Labs

US159-DA14531EVZ
Brand:Renesas / Intersil
471-042
Brand:Digilent
QPQ5600EVB01
Brand:Qorvo

ADP-R6801-00B
Brand:u-blox

nRF7002-DK
Brand:Nordic Semiconductor

xG23-RB4210A
Brand:Silicon Labs
5325
Brand:Adafruit

KIT-21229
Brand:SparkFun
5199
Brand:Adafruit
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






