Manufacturer No:IWR6443AQGABL
Manufacturer:Texas Instruments
Type:RF System on a Chip - SoC
Description:RF System on a Chip - SoC Single-chip 60-GHz to 64-GHz intelligent mmWave sensor integrating MCU and hardware accelerator 161-FC/CSP -40 to 105
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | RF System on a Chip - SoC |
| RoHS: | Details |
| Type: | Radar |
| Core: | ARM Cortex R4F C674x |
| Operating Frequency: | 60 GHz to 64 GHz |
| Maximum Data Rate: | 900 Mbps |
| Output Power: | 12 dBm |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Voltage - Max: | 1.32 V |
| Program Memory Size: | 1.4 MB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Package / Case: | FCBGA-161 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Texas Instruments |
| Data RAM Size: | 192 kB 512 kB |
| Interface Type: | CAN GPIO I2C LVDS SPI UART |
| Length: | 10.4 mm |
| Maximum Clock Frequency: | 200 MHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | RF System on a Chip - SoC |
| Series: | IWR6443 |
| other: | 176 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Technology: | Si |
| Width: | 10.4 mm |
HOT
EFR32MG24B010F1536IM40-B
Brand:Silicon Labs

EFR32BG24B210F1024IM48-B
Brand:Silicon Labs

nRF52833-CJAA-R
Brand:Nordic Semiconductor

CC2530F128RHAT
Brand:Texas Instruments

EFR32MG27C230F768IM40-B
Brand:Silicon Labs

EFR32BG13P733F512GM48-D
Brand:Silicon Labs

EFR32FG13P231F512GM48-D
Brand:Silicon Labs

EFR32FG25B221F1920IM56-B
Brand:Silicon Labs

EFR32BG13P732F512GM48-D
Brand:Silicon Labs

ESP32-PICO-V3
Brand:Espressif Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






