Manufacturer No:722-5
Manufacturer:Teledyne Relays
Type:High Frequency Relays
Description:RF Relays 5V DC-1GHz .15W
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Teledyne Relays |
| Product Category: | RF Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 5 VDC |
| Relay Contact Form: | 2 Form C (DPDT-NO NC) |
| Frequency: | 1 GHz |
| Contact Termination: | Solder Pin |
| Coil Type: | Latching |
| Power Consumption: | 290 mW |
| Series: | 722 |
| Brand: | Teledyne Relays |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Contact Rating: | 1 A at 28 VDC |
| Product Type: | High Frequency Relays |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Relays |
| Unit Weight: | 0.412756 oz |
HOT
IM21GR
Brand:TE Connectivity / P&B

G6K-2F-RF-DC4.5
Brand:Omron Electronics
RF700Y-12/R
Brand:Teledyne Relays
G6K-2F-RF-T-TR03 DC24
Brand:Omron Electronics

IM42DGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

IM22GR
Brand:TE Connectivity / P&B

ARS1612
Brand:Panasonic Industrial Devices

IM42GR
Brand:TE Connectivity / P&B

G6K-2F-RF-TR03 DC5
Brand:Omron Electronics

ARA220A12
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






