Manufacturer No:IM03GR
Manufacturer:TE Connectivity
Type:High Frequency Relays
Description:RF Relays 5VDC Non-latching Single coil gullwing
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | RF Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 5 VDC |
| Relay Contact Form: | 2 Form C (DPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 2 A |
| Contact Termination: | Gull Wing Lead |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Power Consumption: | 140 mW |
| Series: | IM Relay |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TE Connectivity |
| Coil Current: | 28.09 mA |
| Coil Resistance: | 178 Ohms |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Contact Material: | Palladium Ruthenium (PdRu) with Gold Plating |
| Contact Rating: | 2 A |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | High Frequency Relays |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | 1-1462037-4 |
| Unit Weight: | 0.038801 oz |
HOT
IM46GR
Brand:TE Connectivity / P&B
G6K-2F-RF-T DC24
Brand:Omron Electronics

HF3 54
Brand:TE Connectivity / P&B

IM07CGR
Brand:TE Connectivity / P&B

G6K-2F-RF-V DC4.5
Brand:Omron Electronics

ARS34Y12
Brand:Panasonic Industrial Devices
G6K-2F-RF-S-DC4.5
Brand:Omron Electronics

HF3 53
Brand:TE Connectivity / P&B
RF700Y-12/R
Brand:Teledyne Relays

HF6 93
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






