Manufacturer No:G6K-2F-RF-V DC4.5
Manufacturer:Omron
Type:High Frequency Relays
Description:RF Relays Surface Mount Relay
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | RF Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 4.5 VDC |
| Relay Contact Form: | 2 Form C (DPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 1 A |
| Frequency: | 8 GHz |
| Contact Termination: | SMD/SMT |
| Maximum Switching Current: | 1 A |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Power Consumption: | 100 mW |
| Isolation: | 15 dB |
| Insertion Loss: | 3 dB |
| Series: | G6K |
| Brand: | Omron Electronics |
| Coil Current: | 23.2 mA |
| Coil Resistance: | 194 Ohms |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Contact Rating: | 1 A |
| Product Type: | High Frequency Relays |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Relays |
| VSWR: | 5 dB |
| Part # Aliases: | G6K2FRFVDC45 |
HOTRF700Y-12/R
Brand:Teledyne Relays

G6K-2F-RF-DC12
Brand:Omron Electronics
G6K-2F-RF-T DC4.5
Brand:Omron Electronics
G6K-2F-RF-S-TR03 DC4.5
Brand:Omron Electronics

HF3 56
Brand:TE Connectivity / P&B

ARS16A12
Brand:Panasonic Industrial Devices
G6K-2F-RF-T-TR03 DC24
Brand:Omron Electronics

IM03DGR
Brand:TE Connectivity / P&B
G6K-2F-RF-S-DC9
Brand:Omron Electronics

IM07CGR
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






