Manufacturer No:722-5/Q
Manufacturer:Teledyne Relays
Type:High Frequency Relays
Description:RF Relays
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Teledyne Relays |
| Product Category: | RF Relays |
| Coil Voltage: | 5 V |
| Relay Contact Form: | 2 Form C (DPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 1 A |
| Frequency: | 500 Hz |
| Contact Termination: | Solder Pin |
| Coil Type: | Latching |
| Power Consumption: | 290 mW |
| Brand: | Teledyne Relays |
| Product Type: | High Frequency Relays |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Relays |
HOT
HF3 54
Brand:TE Connectivity / P&B
RF700Y-12/R
Brand:Teledyne Relays

HF3 56
Brand:TE Connectivity / P&B
G6K-2P-RF DC4.5
Brand:Omron Electronics

ARS34Y12
Brand:Panasonic Industrial Devices

IM26TS
Brand:TE Connectivity / Axicom

IM05CGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

IMB06CTS
Brand:TE Connectivity / Axicom

ARS104H
Brand:Panasonic Industrial Devices

722-5/Q
Brand:Teledyne Relays
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






