Manufacturer No:LQW43FT180M0HL
Manufacturer:Murata
Type:RF Inductors - Leaded
Description:RF Inductors - SMD 18 UH 20%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | RF Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 010 (4532 metric) |
| Inductance: | 18 uH |
| Maximum DC Current: | 845 mA |
| Maximum DC Resistance: | 160 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 4.5 mm |
| Width: | 3.2 mm |
| Height: | 3.5 mm |
| Series: | LQW43FT_0H |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Case Code - in: | 0101 |
| Case Code - mm: | 4532 |
| Product: | RF Inductors |
| Product Type: | RF Inductors - Leaded |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
HOT
4310LC-132KEC
Brand:Coilcraft
B82498B3121J000
Brand:EPCOS / TDK
0402HP-3N6XGRW
Brand:Coilcraft

0402CS-18NXGRW
Brand:Coilcraft

LQW15CE1R5M10D
Brand:Murata Electronics

LQW15AW68NG80D
Brand:Murata Electronics

0201DS-7N5XJEW
Brand:Coilcraft
0402HPH-R22XJRW
Brand:Coilcraft

0603DC-43NXJRW
Brand:Coilcraft

LQH44PH100MPRL
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






