Manufacturer No:0201ZK140FBSTR
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Silicon RF Capacitors / Thin Film
Description:RF Capacitors 10V 14pF Tol 1% Thin Film 0201
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | RF Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | Accu-P Std |
| Capacitance: | 14 pF |
| Voltage Rating: | 10 V |
| Tolerance: | 1 % |
| Package / Case: | 0201 (0603 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 0.6 mm |
| Width: | 0.325 mm |
| Height: | 0.225 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Product: | Thin Film Capacitors |
| Product Type: | Silicon RF Capacitors / Thin Film |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Tradename: | Accu-P |
| Type: | Low ESR Thin Film Chip Capacitor |
HOT
935151724547-T3N
Brand:Murata Electronics

935146521410
Brand:Murata Electronics

939114733510
Brand:Murata Electronics

100B102JW300T
Brand:KYOCERA AVX

100E331KMS3600XJ16
Brand:KYOCERA AVX

935154831510-T3T
Brand:Murata Electronics

700A390GW150XC100
Brand:KYOCERA AVX

700A750FW150XC100
Brand:KYOCERA AVX

935153630510
Brand:Murata Electronics

935156492510
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






