Manufacturer No:600S1R1CT250XT4K
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Silicon RF Capacitors / Thin Film
Description:RF Capacitors 250V 1.1pF Tol .25pF Las Mkg
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | RF Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 600S |
| Capacitance: | 1.1 pF |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Tolerance: | 0.25 pF |
| Temperature Coefficient: | 30 PPM / C |
| Case Code - in: | 0603 |
| Case Code - mm: | 1608 |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 1.6 mm |
| Width: | 0.81 mm |
| Height: | 0.89 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Product: | RF/Microwave Multilayer Capacitors |
| Product Type: | Silicon RF Capacitors / Thin Film |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Temperature Coefficient / Code: | C0G (NP0) |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | High Q Ultra-Low ESR Capacitor |
HOT
700A1R4BW150XC100
Brand:KYOCERA AVX

939118492510
Brand:Murata Electronics

700A1R2BCA150XC100
Brand:KYOCERA AVX

935146837522-T3T
Brand:Murata Electronics

700A3R3BCA150XC100
Brand:KYOCERA AVX

700A331JW150XC100
Brand:KYOCERA AVX

600S4R7BW250T
Brand:KYOCERA AVX

700E331JW3600XJ24
Brand:KYOCERA AVX

935153630510
Brand:Murata Electronics

935151493547-T3N
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






