Manufacturer No:GOLDELOX
Manufacturer:4D Systems
Type:Processors - Application Specialized
Description:Processors - Application Specialized Embedded Serial Graphics Controller
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Processors - Application Specialized |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-28 |
| Application: | Graphic Applications |
| Core: | EVE |
| Number of Cores: | 1 Core |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Maximum Clock Frequency: | 48 MHz |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | 4D Systems |
| Data RAM Size: | 510 B |
| Interface Type: | Serial SPI |
| Product Type: | Processors - Application Specialized |
| other: | 1600 |
| Subcategory: | Processors - Application Specialized |
| Unit Weight: | 0.388014 oz |
HOT
OMAP3515ECBBA
Brand:Texas Instruments
OMAP2530CZAC330
Brand:Texas Instruments
T1042NXE7PQB
Brand:NXP Semiconductors
R8A774C0HA01BG#UA
Brand:Renesas Electronics
A33
Brand:Olimex Ltd.

MT8395AV/ZA
Brand:MediaTek

R8A77440HA02BG#UA
Brand:Renesas Electronics
R8A774E0HA01BN#G0
Brand:Renesas Electronics

PICASO
Brand:4D Systems
OMAP2530CZAC400
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






