Manufacturer No:PICASO
Manufacturer:4D Systems
Type:Processors - Application Specialized
Description:Processors - Application Specialized Embedded Serial Graphics Controller
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Processors - Application Specialized |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TQFP-64 |
| Application: | Graphic Applications |
| Core: | EVE |
| Number of Cores: | 1 Core |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Maximum Clock Frequency: | 48 MHz |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | 4D Systems |
| Data RAM Size: | 14 kB |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Product Type: | Processors - Application Specialized |
| other: | 160 |
| Subcategory: | Processors - Application Specialized |
| Unit Weight: | 0.388014 oz |
HOTT1042NXE7MQB
Brand:NXP Semiconductors

DMVA2ZCER
Brand:Texas Instruments
R8A774E0HA01BN#G0
Brand:Renesas Electronics

HPSDM8148CCYE2
Brand:Texas Instruments
OMAP2530CZAC400
Brand:Texas Instruments
T1042NSE7MQB
Brand:NXP Semiconductors

X2000
Brand:Lumissil
PM8393-PGI
Brand:Microchip Technology

BM94803AEKU-Z
Brand:ROHM Semiconductor

MTDM8148CCYE2
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






